Nazywamy się OBYWATEL MAMA i działamy jako stowarzyszenie od 2013 roku. Wywodzimy się z projektu o tej samej nazwie, którego głównym celem było zaktywizowanie mam w krakowskiej dzielnicy Podgórze.

Naszą misją jest dbanie o to, by głos matek był coraz częściej obecny i słyszalny w przestrzeni publicznej, zwłaszcza w sprawach, które ściśle związane są z ich rolą społeczną i doświadczeniem.

Chcemy zachęcać nie tylko kobiety matki, ale i ojców do aktywności w przestrzeni publicznej, reprezentowania swoich interesów i perspektywy oraz promować postawy obywatelskie w tych grupach społecznych.

Wszystkie członkinie Stowarzyszenia są mamami i oprócz doświadczeń w dziedzinie aktywności obywatelskiej, posiadamy też dogłębną, popartą doświadczeniem, znajomość problemów grupy docelowej: kobiet i matek.

Jako Stowarzyszenie realizujemy różne działania skierowane do matek (m.in. projekt Obywatel Mama, audyt społeczny małopolskich porodówek oraz Kręgi Okołoporodowe w ramach projektu Mamy Prawo, Klub Mamy Moc) oraz do społeczności lokalnej (Akcja Poziomka). Siedziba Stowarzyszenia mieści się w Krakowie i to głównie tutaj przeprowadzamy nasze działania.

Więcej o nas i naszych projektach na stronie ObywatelMama.pl